| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | Street |
| Material | Billet Aluminum |
| Style | Pullback |
| Diameter - Thread Size | 1/2-13 |
| Finish | Chrome |
| Color/Finish | Chrome |
| Pullback | 3-1/2" |
| Features | For Standard Triple Trees / Includes Clamp |
| Base Color | Silver |
| Rise | 6" |
| Type | Handlebar |
| Clamping Diameter | 1" |
| Product Name | Riser |
| Units | Pair |
- Chrome billet aluminum risers feature the unique concept of a removable cover that hides the upper handlebar clamp bolts
- Handlebar clamp bolts included
- For use with handlebars with a 1" diameter in the clamping area
- Made in the USA
- Color:
- Silver