| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | Snow |
| Inside Diameter | 20 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Outside Diameter | 40 mm |
| Product Name | Seal |
| Thickness | 8 mm |
| Units | Each |
| Type | Double Lip |
- Seals are Type TC double lip seals with stainless steel garter springs
- Supplier:
- Parts Unlimited