| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Product Name | Seal |
| Units | Each |
| Type | Double Lip |
| Outside Diameter | 53 mm |
| Thickness | 10,4 mm |
| Riding Style | Snow |
| Inside Diameter | 24 mm |
- Seals are Type TC double lip seals with stainless steel garter springs
- Supplier:
- Parts Unlimited