| Specification | Value |
|---|---|
| Units | Each |
| Base Color | Silver |
| Load Capacity | 235 lb |
| Rim Diameter | 10" |
| Bolt Hole Pattern | 4/110 |
| Model | Standard |
| Mounting Position | Front |
| Rim Width | 5" |
| Color/Finish | Silver / Chrome |
| Riding Style | ATV |
| Material | Steel |
| Product Name | Wheel |
| Wheel Offset | 2+3 |
| Finish | Chrome |
| Size | 10x5 |
| Type | Spun |
- General replacement steel wheels for many ATV applications
- High-quality wheels at affordable prices
- Durable silver finish
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Silver