| Specification | Value |
|---|---|
| Wheel Offset | 3.5+5 |
| Finish | Chrome |
| Bolt Hole Pattern | 3/100 / 4/100 |
| Color/Finish | Silver / Chrome |
| Product Name | Wheel |
| Rim Diameter | 8" |
| Units | Each |
| Mounting Position | Rear |
| Riding Style | ATV |
| Type | Spun |
| Base Color | Silver |
| Load Capacity | 255 lb |
| Rim Width | 8.5" |
| Material | Steel |
| Model | Standard |
| Size | 8x8.5 |
- General replacement steel wheels for many ATV applications
- High-quality wheels at affordable prices
- Durable silver finish
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Silver