| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Billet Aluminum / Rubber |
| Width | 5-3/4" |
| Units | Pair |
| Product Name | Floorboards |
| Finish | Anodized |
| Features | Adjustable |
| Color/Finish | Black / Anodized |
| Length | 18" |
| Riding Style | Street |
| Thickness | 1" |
| Application | Driver |
| Base Color | Black |
| Model | Deep Cut |
- Machined from two pieces of billet aluminum to create a cutting-edge see-through design
- Adds exceptional style and comfort to your bike
- Includes all mounting hardware
- Models w/ passenger footpegs will require the use of OEM accessory floorboard mounts.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2018-2020 | Harley-Davidson | FLDE Deluxe 107 |
| 2018-2021 | Harley-Davidson | FLSL Softail Slim 107 |
| 2018-2019 | Harley-Davidson | FLFB Fat Boy 107 |
| 2018-2021 | Harley-Davidson | FLHC Heritage Classic 107 |
| 2018-2024 | Harley-Davidson | FLFBS Fat Boy 114 |
| 2023 | Harley-Davidson | FXFBS Fat Bob 114 |
| 2018-2024 | Harley-Davidson | FLHCS Heritage Classic 114 |
| 2025 | Harley-Davidson | FLSTFI Fat Boy Gray Ghost |
| 2024 | Harley-Davidson | FLI Hydra-Glide Revival |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black
- MAP:
- Yes