| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Silver / Chrome |
| Mirror Head Height | 2.92" |
| Type | Side View |
| Mounting Location | Handlebar |
| Material | Aluminum |
| Mirror Head Shape | Oval |
| Mirror Head Width | 5.83" |
| Riding Style | Street |
| Mounting Position | Right |
| Mounting Style | Screw-In |
| Product Name | Mirror |
| Stem Length | 4.03" |
| Mirror Curvature | Convex |
| Units | Each |
- Standard and metric mounting hardware included
- Heavy-duty stainless steel internal pivot hardware
- Mirror head and stem forged from billet aluminum
- Laser engraved Arlen Ness logo
- Clean universal styling
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Silver
- MAP:
- Yes