| Specification | Value |
|---|---|
| Mirror Head Shape | Oval |
| Mounting Position | Right |
| Stem Length | 4.03" |
| Mounting Style | Screw-In |
| Mounting Location | Handlebar |
| Product Name | Mirror |
| Mirror Head Height | 2.92" |
| Mirror Curvature | Convex |
| Units | Each |
| Color/Finish | Gold / Anodized |
| Type | Side View |
| Material | Aluminum |
| Mirror Head Width | 5.83" |
| Riding Style | Street |
- Standard and metric mounting hardware included
- Heavy-duty stainless steel internal pivot hardware
- Mirror head and stem forged from billet aluminum
- Laser engraved Arlen Ness logo
- Clean universal styling
- Color:
- Gold
- MAP:
- Yes