| Specification | Value |
|---|---|
| Finish | Unfinished |
| For Wheel Size | 19.00" |
| Inside Mounting Width | 7-1/2" |
| Material | Steel |
| Style | Pro |
| Product Name | Fender |
| Straight Line Length | 19" |
| Units | Each |
| Mounting Position | Front |
| Outside Mounting Width | 7-5/8" |
| Color/Finish | Unfinished |
| Riding Style | Street |
| Contour Length | 21" |
| Height | 7" |
- Performance inspired short front fender
- Stamped from one piece of 14-gauge steel that minimizes bodywork
- Direct bolt-on black anodized billet brackets are included
- Works with stock fork boots
- Made in the USA
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2019-2020 | Indian | Chief Vintage |
| 2021 | Indian | Vintage Dark Horse |
| 2019-2020 | Indian | Chief Dark Horse |
| 2021 | Indian | Vintage |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes