| Specification | Value |
|---|---|
| Product Name | Fender |
| Units | Each |
| Inside Mounting Width | 5.81" |
| Straight Line Length | 26.62" |
| Finish | Raw |
| Base Color | Gray |
| Material | Steel |
| Contour Length | 34" |
| For Wheel Size | 21" / 53,34 cm (21") |
| Outside Mounting Width | 5.94" |
| Riding Style | Street |
| Color/Finish | Unfinished |
| Height | 9-1/4" |
| Style | Profile |
- Medium length curvaceous design wraps tire perfectly
- Stamped from one piece of 14-gauge steel that minimize bodywork
- Direct bolt-on black anodized spacers included
- Made in the USA
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2018-2020 | Harley-Davidson | FXBB Street Bob 107 |
| 2007, 2008, 2009, 2014, 2015, 2016, 2017 | Harley-Davidson | FXDL Dyna Low Rider |
| 2006-2017 | Harley-Davidson | FXDB Street Bob |
| 2021, 2023 | Harley-Davidson | FXBBS Street Bob 114 |
| 2022 | Harley-Davidson | Softail Street Bob FXBB |
| 2020-2023 | Harley-Davidson | FXST Softail Standard 107 |
| 2018-2020 | Harley-Davidson | FXLR Low Rider 107 |
| 2016-2017 | Harley-Davidson | FXDLS Low Rider S |
| 2006 | Harley-Davidson | FXDLI Dyna Low Rider |
| 2006 | Harley-Davidson | Low Rider FXDL |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Gray
- MAP:
- Yes