| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Black |
| Units | Each |
| Volume | 104 cubic inch / 1.7 liter |
| Height | 38.1 mm / 1-1/2" |
| Length | 13" / 33 cm |
| Size | XL |
| Width | 6" / 15.2 cm |
| Product Name | Frame Bag |
| Weight | 7.76 oz. / 220 g |
| Material | 840D Nylon |
| Riding Style | Bicycle |
| Mounting Position | Frame |
- Multi-positional straps to fit most bikes will fit U lock, jacket, pump, etc.
- Side pockets and internal organizer
- Water resistant material
- Made of 840 denier nylon
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Size:
- XL
- Color:
- Black