| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Black |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / Off-Road / Street |
| Style | Window Scale Display |
| Type | Torque |
| Units | Each |
| Length | 30 cm |
| Product Name | Wrench |
| Drive Size | 1/4" |
| Features | Torque range: 5 - 25 Nm |
- Push and pull the locking button at the handle end to lock/unlock the torque setting
- Accuracy: ±4% tolerance from the set scale value
- 72 teeth ratchet mechanism
- Color:
- Black