| Specification | Value |
|---|---|
| Base Color | Black |
| Controls Diameter | 7/8" |
| End Rise | 5" |
| Handlebar Diameter | 7/8" |
| Units | Each |
| Clamping Diameter | 7/8" |
| Height | 5" |
| Product Name | Handlebar |
| Width | 28-1/2" |
| Finish | Gloss |
| Style | Universal |
| Color/Finish | Black / Gloss |
| Type/Bend | Keystones |
| Center Width | 6-1/2" |
| Features | Smooth, Unknurled |
| Material | Chromoly |
| Pullback/Sweep | 2-1/4" |
| Riding Style | Street |
| Rise | 5" |
- These handlebars are constructed with seamless CNC mandrel bent 0.120 wall 4130 chromoly tubes
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black