| Specification | Value |
|---|---|
| Controls Diameter | 7/8" |
| Style | Universal |
| Base Color | Silver |
| Features | Smooth, Unknurled |
| Width | 30" |
| Product Name | Handlebar |
| Type/Bend | High / Tracker |
| End Rise | 4" |
| Handlebar Diameter | 7/8" |
| Height | 4" |
| Finish | Chrome |
| Center Width | 5" |
| Clamping Diameter | 7/8" |
| Color/Finish | Chrome |
| Pullback/Sweep | 2-1/2" |
| Material | Chromoly |
| Riding Style | Street |
| Rise | 0" |
| Units | Each |
- These handlebars are constructed with seamless CNC mandrel bent 0.120 wall 4130 chromoly tubes
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Chrome