| Specification | Value |
|---|---|
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Mirror Style | Utility |
| Mounting Position | Left / Right |
| Units | Each |
| Mirror Head Height | 2-1/2" |
| Color/Finish | Powder-Coated / Black |
| Mounting Location | Handlebar |
| Mounting Style | Perch |
| Type | Side View |
| Mirror Head Width | 4" |
| Material | Aluminum |
| Mirror Curvature | Tempered |
| Product Name | Mirror |
| Riding Style | Street |
| Mounting Diameter | 5/16" |
- Stainless-steel ball pivot and mounting hardware for weather resistance and strength
- Precision die-cast aluminum perch and mirror bezel construction
- Mirror head angle adjusts via ball and socket assembly
- Curved stem bend
- Mounts to most H-D and select other OE and aftermarket levers.
- MAP:
- Yes