| Specification | Value |
|---|---|
| Finish | Matte |
| Features | Shatter Resistant / Interchangeable Lens / Anti-Fog |
| Foam Construction | Open Cell Foam |
| Material | Polycarbonate |
| Base Color | Black |
| Bridge Width | 13 mm |
| Color/Finish | Black / Matte |
| Lens Color/Finish | Amber / Smoke Blue REVO Mirror / Smoke / Clear |
| Gender | Unisex |
| Lens Height | 48 mm |
| Product Name | Goggles |
| Units | Each |
| Model | Cruiser 3 |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / Street |
| Frame Width | 155 mm |
| Lens Width | 67 mm |
| Size | Large Frame |
| Size Group | Adult |
- Four sets of lenses: anti-fog smoked, amber, clear and smoked with Blue Revo
- Include shatter-resistant polycarbonate lenses
- Lenses provide 100% UV protection
- Large Rubber frame
- Open cell foam
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black