| Specification | Value |
|---|---|
| Bridge Width | 13 mm |
| Lens Height | 43 mm |
| Riding Style | Bicycle / Street / Adventure Touring / Dual-Sport |
| Type | Wrap Around Design |
| Finish | Matte / Mirror |
| Lens Color/Finish | Smoke / Mirror / Crimson |
| Size | Large Frame |
| Color/Finish | Black / Matte |
| Lens | Single |
| Model | Paragon |
| Temple Width | 125 mm |
| Base Color | Black |
| Features | Shatter Resistant |
| Frame Width | 136 mm |
| Lens Width | 75 mm |
| Units | Each |
| Size Group | Adult |
| Material | Polycarbonate |
| Product Name | Sunglasses |
- Shatter resistant polycarbonate lenses
- 100% UV protection
- Polycarbonate frame
- Rubberized frame finish
- Includes microfiber pouch
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black