| Specification | Value |
|---|---|
| Function/Filament | Single |
| Riding Style | ATV / Street / UTV / Adventure Touring / Dual-Sport / Off-Road / Snow |
| Volts | 12 V |
| Product Name | Bulb |
| Type | Headlight |
| Units | Each |
| Fits Bulb Socket | PGJ13 (H27W/2 881) |
| Number of Bulbs | 2 |
| Watts | 50 W |
| Bulb Type | Xenon |
| Bulb/Light Color | Blue |
- High-quality replacement headlight bulbs; various exotic gases and coatings have been used to produce superior, super-trick lighting over standard, dull headlight bulbs
- Color:
- Blue