| Specification | Value |
|---|---|
| Filament/Function | Single |
| Product Name | Accent Light Kit |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / Street / UTV / ATV / Snow |
| Shape | Strip |
| Width | 3/16" |
| Units | Kit |
| Bulb/Light Color | Red |
| Length | 12" |
| Bulb Type | LED |
| Volts | 12 V |
| Lens Color | Clear |
- Contains high-power LEDs in each unit
- Can be hooked-up to any 12 V vehicle, with or without a battery
- Includes all wires, fasteners, mounting clips and 3M adhesive mounting
- Install in minutes with minimal tools
- All strips can be cut to length
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Clear