| Specification | Value |
|---|---|
| Type | Fender Rail |
| Height | 20" |
| Riding Style | Street |
| Style | Round / Tall |
| Color/Finish | Powder-Coated / Black |
| Features | Includes Backrest Pad |
| Material | Steel |
| Units | Each |
| Pad Width | 6" |
| Pad Height | 3-1/4" |
| Product Name | Sissy Bar |
- Classic-styled, one-piece sissy bar
- Sturdy, TIG-welded steel construction
- Mounts to outside of fender rails for easy installation and removal
- Includes compact black vinyl pad (measures 6" W x 3-1/4" H)
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2021-2025 | Honda | CMX1100 Rebel 1100 DCT |
| 2021-2025 | Honda | CMX1100 Rebel 1100 |