| Specification | Value |
|---|---|
| Load Capacity | 600 lb |
| Product Name | Ramp |
| Color/Finish | Black |
| Length | 93" |
| Type | Folding |
| Base Color | Black |
| Model | MX Pro |
| Units | Each |
| Weight | 21 lb |
| Riding Style | Off-Road |
| Style | Straight |
| Width | 13" |
- LowPro Grip Glides provide a safe surface for loading in any weather conditions
- Molded rubber components on tapered feet and fingers keep the ramp secure
- Retrax retractable strap included with ramp for additional safety and security
- Integrated catcher-keeper makes for easy handling and transport
- Arched hinge in center allows ramp to fit in any truck bed
- Do not ride bike on ramp at any time.
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black