| Specification | Value |
|---|---|
| Length | 15" |
| Shape | Oval |
| Filament/Function | Triple |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Mounting Position | Rear |
| Product Name | Light Bar |
| Width | 1-1/2" |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Plastic |
| Lens Color | Red |
| Bulb Type | LED |
| Height | 7/8" |
- 3-function LED light bars that emit red when activated (running light, stop light, right and left turn signals)
- 55" wire length
- 15" x 1.5" x 7/8"
- Polycarbonate base
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black