| Specification | Value |
|---|---|
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Model | Dryforce |
| Product Name | Cooler Bag |
| Width | 23" |
| Color/Finish | Black |
| Height | 11" |
| Type | Waterproof |
| Material | 840D Nylon |
| Depth | 13" |
| Closure | Zipper |
| Features | Handle |
| Inner Lining | Waterproof |
| Volume | 24 liter |
| Riding Style | Street |
- Custom tailored for Harley-Davidson's factory Tour Pak luggage rack
- Quick release latch mechanism
- Insulated waterproof interior
- Hard molded top and bottom
- Rugged adjustable straps
- Oversized handles
- 4 Heavy-duty nylon attachment points
- YKK zippers and exterior pocket
- Custom 840D nylon TPU laminate
- T-handles for heavy-duty pull zippers
- Reflective Ciro logo
- Ciro green interior
- Welded seams
- Holds 64 12oz. cans
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black