| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Black / Gloss |
| Disc | Single Disc |
| Model | Largo 3D |
| Rim Diameter | 18" |
| Rim Width | 7" |
| Riding Style | Street |
| Base Color | Black |
| for Braking System | with ABS / without ABS |
| Wheel Size | 18x7 |
| Product Name | Wheel |
| Finish | Gloss |
| Mounting Position | Rear |
| Compatibility | Tire Pressure Monitoring System (TPMS) Compatible |
| For Axle Diameter | 1" |
| Material | Aluminum |
| Type | Cast |
| Units | Each |
- "Cast" one-piece design wheels at a fraction of the cost of billet or forged wheels
- Includes bearings and valve stems installed by Coastal Moto
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2020-2022 | Harley-Davidson | FLHTCUTGSE CVO Tri Glide |
| 2015-2024 | Harley-Davidson | FLRT Freewheeler |
| 2009-2024 | Harley-Davidson | FLHTCUTG Tri Glide Ultra |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black
- Wheel Size:
- 18x7