| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | Street |
| Pad Height | 5" |
| Style | Square |
| Color/Finish | Chrome |
| Material | Steel |
| Model | Mini |
| Features | Includes Backrest Pad |
| Pad Width | 6" |
| Product Name | Sissy Bar |
| Height | 11" |
| Units | Each |
- Make life easier for your passengers by offering back support
- Also helps carry your luggage
- Made from high-strength steel with heavy-duty mounting brackets and comes with a pad
- Use stock mounting points for a no-fabrication installation
- Include everything you need for installation
- Made in the U.S.A.
- Optional luggage rack sold separately
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2001-2005 | Harley-Davidson | FXSTI Softail Standard |
| 2000-2005 | Harley-Davidson | FXST Softail Standard |
| 2000-2006 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2001-2006 | Harley-Davidson | FLSTFI Fat Boy |
| 2001-2005 | Harley-Davidson | FXSTBI Night Train |
| 2000-2005 | Harley-Davidson | FXSTS Springer Softail |
| 2000-2005 | Harley-Davidson | FXSTB Night Train |
| 2005 | Harley-Davidson | 15th Anniversary Fat Boy FLSTF |
| 2001-2005 | Harley-Davidson | FXSTSI Springer Softail |
- Color:
- Chrome