| Specification | Value |
|---|---|
| Finish | Chrome / Polished |
| Base Color | Silver |
| Color/Finish | Polished / Chrome |
| Inside Diameter | 25 mm / 25 mm (63/64") / 63/64" |
| Compatibility | OEM Compatible |
| Length | 29.2 mm / 29,2 mm (1,15") / 1.15" |
| Riding Style | Street |
| Type | Wheel |
| Units | Each |
| Outside Diameter | 37.6 mm / 37,6 mm (1,48") / 1.48" |
| Material | Steel |
| Mounting Position | Front Left |
| Product Name | Spacer |
- Steel construction, polished, then chrome-plated
- Made in the USA
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2008-2017 | Harley-Davidson | FXDF Fat Bob |
| 2010-2017 | Harley-Davidson | FXDWG Dyna Wide Glide |
- Color:
- Silver