| Specification | Value |
|---|---|
| Finish | Chrome / Polished |
| Outside Diameter | 37,6 mm (1,48") / 1.48" / 37.6 mm |
| Product Name | Spacer |
| Length | 31,5 mm (1,24") / 1.24" / 31.5 mm |
| Inside Diameter | 25 mm (63/64") / 63/64" / 25 mm |
| Material | Steel |
| Mounting Position | Front Left |
| Base Color | Silver |
| Color/Finish | Polished / Chrome |
| Riding Style | Street |
| Type | Wheel |
| Units | Each |
| Compatibility | OEM Compatible |
- Steel construction, polished, then chrome-plated
- Made in the USA
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2008-2009 | Harley-Davidson | FXCW Rocker |
| 2008-2011 | Harley-Davidson | FXCWC Rocker C |
- Color:
- Silver