| Specification | Value |
|---|---|
| Base Color | Silver |
| Outside Diameter | 1.48" / 37.6 mm / 37,6 mm (1,48") |
| Riding Style | Street |
| Compatibility | OEM Compatible |
| Mounting Position | Rear Left |
| Product Name | Spacer |
| Units | Each |
| Color/Finish | Chrome / Polished |
| Inside Diameter | 25 mm / 63/64" / 25 mm (63/64") |
| Type | Wheel |
| Material | Steel |
| Length | 2.09" / 53,1 mm (2,09") / 53.1 mm |
| Finish | Chrome / Polished |
- Steel construction, polished, then chrome-plated
- Made in the USA
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2008-2014 | Harley-Davidson | FXDC Super Glide Custom |
| 2008, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 | Harley-Davidson | FXDWG Dyna Wide Glide |
| 2008-2017 | Harley-Davidson | FXDF Fat Bob |
| 2012-2016 | Harley-Davidson | FLD Switchback |
| 2008-2010 | Harley-Davidson | FXD Dyna Super Glide |
| 2008, 2009, 2015, 2016, 2017 | Harley-Davidson | FXDL Dyna Low Rider |
| 2008-2017 | Harley-Davidson | FXDB Street Bob |
| 2016-2017 | Harley-Davidson | FXDLS Low Rider S |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Chrome