| Specification | Value |
|---|---|
| Finish | Polished / Chrome |
| Compatibility | OEM Compatible |
| Material | Steel |
| Outside Diameter | 37,6 mm (1,48") / 1.48" / 37.6 mm |
| Base Color | Silver |
| Inside Diameter | 25 mm / 25 mm (63/64") / 63/64" |
| Length | 58.7 mm / 58,7 mm (2,312") / 2.312" |
| Mounting Position | Rear Left |
| Riding Style | Street |
| Type | Wheel |
| Units | Each |
| Color/Finish | Chrome / Polished |
| Product Name | Spacer |
- Steel construction, polished, then chrome-plated
- Made in the USA
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2011-2013 | Harley-Davidson | FXS Blackline |
| 2008-2017 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2008-2017 | Harley-Davidson | FLSTC Heritage Softail Classic |
| 2008-2017 | Harley-Davidson | FLSTN Softail Deluxe |
| 2008-2011 | Harley-Davidson | FLSTSB Cross Bones |
| 2016-2017 | Harley-Davidson | FLSTFBS Fat Boy S |
| 2016-2017 | Harley-Davidson | FLSS Softail Slim S |
| 2010-2016 | Harley-Davidson | FLSTFB Fat Boy Lo |
| 2012-2017 | Harley-Davidson | FLS Softail Slim |
| 2008-2009 | Harley-Davidson | FXSTB Night Train |
| 2008-2010 | Harley-Davidson | FXSTC Softail Custom |
- Color:
- Silver