| Specification | Value |
|---|---|
| Length | 30.25" |
| Type | Drive |
| Model | T.C. |
| Product Name | Belt |
| Riding Style | UTV / ATV |
| Thickness | 10 mm |
| Color/Finish | Black |
| Width | 5/8" |
| Units | Each |
- For symmetric-type clutch
- 0.40" thick
- Belt length is measured by OC (Outer Circumference).
- Belt width is measured by top width.
- For Comet TC 88N.
- Supplier:
- Parts Unlimited