| Specification | Value |
|---|---|
| Outside Diameter | 62 mm |
| Riding Style | Street |
| Thickness | 7 mm |
| Application | Countershaft |
| Units | Each |
| Inside Diameter | 42 mm |
| Product Name | Seal |
- High-quality seals allow for proper sealing of common leaks
- Made of quality materials developed for maximum performance tolerances and longevity
- Recommended to replace the countershaft sprocket seal when servicing/replacing the countershaft sprocket
- Made in the USA
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1999-2015 | Suzuki | GSX1300R Hayabusa |
| 2006-2016 | Suzuki | GSX-R600 |
| 2006, 2007, 2008, 2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 | Suzuki | GSX-R750 |
| 2010 | Suzuki | GSX-R 750 |
- Supplier:
- Parts Unlimited