| Specification | Value |
|---|---|
| Product Name | Isolator Module |
| Height | 3/4" |
| Riding Style | Street |
| Length | 2-1/2" |
| For Make | Harley Davidson |
| Units | Each |
| Width | 2-1/2" |
- Isolates the motorcycles Body Control Module (BCM) allowing for the use of almost any aftermarket lighting product or electrical accessory
- Electronically isolates all outputs from the vehicle, there are no relays or other mechanical devices that are subject to mechanical failure
- A short circuit on any accessory connected to the DLI outputs will have no impact on the vehicle, all outputs are 100% isolated from the inputs to help prevent BCM codes and avoid damage to the vehicle from non-compliant aftermarket accessories
- Terminal connectors for battery hook up
- 30 A total maximum output capacity
- 5 A per output, 10 A per accessory output
- 4-way hazard compatible
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2025 | Harley-Davidson | FLHXU Street Glide Ultra |
| 2023-2025 | Harley-Davidson | FLHXSE CVO Street Glide |
| 2023-2025 | Harley-Davidson | FLTRXSE CVO Road Glide |
| 2024 | Harley-Davidson | FLTRX Road Glide |
| 2025 | Harley-Davidson | Street Glide EFI FLHX |
| 2024 | Harley-Davidson | FLHX Street Glide |
| 2024-2025 | Harley-Davidson | FLTRXSTSE CVO Road Glide ST |
| 2025 | Harley-Davidson | Road Glide Custom FLTRX |
- MAP:
- Yes