| Specification | Value |
|---|---|
| Units | Each |
| Number of Bulbs | 21 |
| Product Name | Brake Light |
| Riding Style | Street |
| Model | Knight Rider |
| Mounting Position | Rear |
| Bulb/Light Color | Red |
| Length | 7-1/2" |
| Type | Flashing |
| Volts | 12 V |
| Filament/Function | Dual |
| Height | 3/4" |
| Mounting Style | Adhesive Back |
| Bulb Type | LED |
| Lens Color | Red |
| Width | 3/4" |
- Features 21 high-power dual-intensity red LEDs
- Sequential running light with flashing brake alert
- 3M double-sided tape for easy mounting
- Work with any 12 VDC system with no load equalizer or resistors required
- MAP:
- Yes
- Color:
- Red