| Specification | Value |
|---|---|
| Filament/Function | Dual |
| Length | 7" |
| Bulb Type | LED |
| Volts | 12 V |
| Width | 1/2" |
| Product Name | Light Bar |
| Riding Style | Street |
| Lens Color | Red |
| Bulb/Light Color | Red |
| Type | LED |
| Units | Each |
- Slim design contains 50 dual-intensity red LEDs
- Comes pre-taped for mounting to any flat surface
- Simple 3-wire hookup
- Compatible with any 12 V DC negative ground system
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Red