| Specification | Value |
|---|---|
| Height | 3/4" |
| Model | Knight Rider |
| Units | Each |
| Number of Bulbs | 12 |
| Product Name | Light Bar |
| Riding Style | Street |
| Type | Running / Brake / Sequential |
| Lens Color | Red |
| Bulb/Light Color | Red |
| Width | 3/4" |
| Bulb Type | LED |
| Volts | 12 V |
| Length | 4-1/2" |
| Mounting Position | Rear |
| Filament/Function | Dual |
| Mounting Style | Adhesive Back |
- LED Light Bar features side-to-side sequencing in running light mode and a flashing brake alert
- Features 12 super-bright LEDs
- Double-sided tape for easy mounting
- Works with any 12 VDC system with no load equalizer or resistors required
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Red