| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | Street |
| Housing Material | Die-Cast Aluminum |
| Height | 2" |
| Length | 6-1/4" |
| Bulb Type | LED |
| Product Name | Light Bar |
| Lens Color | Clear |
| Units | Kit |
| Width | 1-3/4" |
| For Make | Harley Davidson |
| Housing/Stem Color | Black |
| Number of Bulbs | 6 |
- 6 high power LEDs
- Stainless steel mounting bracket
- Built-in on/off switch
- Includes wire harness for Plug-and-Play installation
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2015, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 | Harley-Davidson | FLTRX Road Glide |
| 2015-2023 | Harley-Davidson | FLTRXS Road Glide Special |
| 2022-2023 | Harley-Davidson | FLTRKSE CVO Road Glide Limited |
| 2020-2024 | Harley-Davidson | FLTRK Road Glide Limited |
| 2018-2022 | Harley-Davidson | FLTRXSE CVO Road Glide |
| 2016-2019 | Harley-Davidson | FLTRU Road Glide Ultra |
| 2016 | Harley-Davidson | FLTR Road Glide |
| 2022-2023 | Harley-Davidson | FLTRXST Road Glide ST |
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black