| Specification | Value |
|---|---|
| Type | Brake Light / Turn Signal / Running Light |
| Units | Each |
| Product Name | Control Module |
| Riding Style | Street |
| Width | 2" |
| Height | 1/2" |
| For Make | Harley Davidson |
| Length | 2-1/4" |
- Converts rear single-function turn signals into multi-function lights: low-intensity running
- Redesigned compact size to fit easier under the seat. Dimensions: 2-1/4 x 2 x 1/2
- Enables optional brake flash and strobe patterns for enhanced visibility
- Brake alert patterns can be independently applied to rear turn signals, center taillight, or both
- Compatible with recommended Custom Dynamics Rear Red LED Turn Signal Inserts part # 2020-1673 or 2020-2158 (sold separately)
- Plug-and-Play
- DOT compliance requires rear turn signals to be converted to red illumination.
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes