| Specification | Value |
|---|---|
| Length | 2-1/4" |
| Volts | 12 V |
| Height | 1/2" |
| Units | Each |
| Watts | 84 W |
| Model | Magic Strobes |
| Riding Style | Street |
| Product Name | Lighting Control Module |
| Width | 1-1/4" |
- Slimline design fits under the seat
- 10 user selectable flash/strobe patterns
- Works with stock LED lights
- Over-current, thermal, short circuit and reverse wiring protection
- Sealed weather-tight case
- Universal 3-wire 12 VDC
- MAP:
- Yes