| Specification | Value |
|---|---|
| Base Color | Black |
| Driver Seat Length | 14-1/2" |
| Material | Vinyl / Leather |
| Product Name | Seat |
| Type | 2-Up Seat |
| Fill Material | Foam |
| Rear Seat Width | 10" |
| Riding Style | Street |
| Decoration | Plain |
| Model | Weekday |
| Stitching | Black Stitching |
| Units | Each |
| Driver Seat Width | 13" |
| Fits Tank Size | Standard |
| Features | IST |
| Rear Seat Length | 12" |
- The 2-up for daily use
- Designed with a passenger in mind, this 2-up seat offers the clean looks of a solo with some cushion for a passenger
- The seat base hugs the frame while maintaining the width of the fender
- The covers are constructed using high-quality leather inserts and top-grade vinyl sides
- Made in the USA
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2024 | Harley-Davidson | FLHX Street Glide |
| 2024 | Harley-Davidson | FLTRXSTSE CVO Road Glide ST |
| 2024 | Harley-Davidson | FLTRX Road Glide |
| 2023-2024 | Harley-Davidson | FLHXSE CVO Street Glide |
| 2023-2024 | Harley-Davidson | FLTRXSE CVO Road Glide |
| 2024 | Harley-Davidson | Road Glide Police FLTRXP |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black