| Specification | Value |
|---|---|
| Product Name | Seat |
| Model | Weekday |
| Driver Seat Length | 11" |
| Stitching | Black Stitching |
| Decoration | Flame Stitched |
| Overall Seat Length | 20" |
| Type | Solo Seat |
| Driver Seat Width | 13" |
| Material | Vinyl / Leather |
| Riding Style | Street |
| Base Color | Black |
| Units | Each |
- Designed with everyday comfort in mind, this seat has contoured leg passages and added back support
- The leather insert and vinyl bands are tailored to give a clean and simple look
- The solo seat for daily use
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2001-2006 | Harley-Davidson | FXSTDI Softail Deuce |
| 2000-2007 | Harley-Davidson | FXSTD Softail Deuce |
- Color:
- Black