| Specification | Value |
|---|---|
| Product Name | Cover |
| Application | UTV |
| Color/Finish | Black |
| Maximum Vehicle Height | 69" |
| Maximum Vehicle Width | 62" |
| Units | Each |
| Maximum Vehicle Length | 115" |
| Material | 200D Polyester / Nylon |
| Model | EZ / Guardian |
| Riding Style | UTV |
| Type | Full |
- UTVs can now be covered quickly and easily
- 100% nylon construction makes this cover lightweight yet durable
- Double-stitched, interlocked seams provide superior strength and water resistance
- To use, simply drape the cover across the front of the UTV, pull cover together at the rear and close using the commercial-grade zipper
- Unique zipper design allows access to the rear of the UTV to get to racks and other equipment
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black