| Specification | Value |
|---|---|
| Base Color | Silver |
| Type | Handlebar |
| Clamping Diameter | 1" |
| Riding Style | Street |
| Color/Finish | Chrome |
| Material | Steel |
| Product Name | Riser |
| Pullback | 2" |
| Finish | Chrome |
| Model | Deuce |
| Rise | 5-1/2" |
| Style | Pullback |
| Units | Pair |
- Risers are 5-1/2" tall with 2" of pullback
- Fits 1" bars
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2000-2007 | Harley-Davidson | FXSTD Softail Deuce |
| 2001-2006 | Harley-Davidson | FXSTDI Softail Deuce |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Chrome