| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | Street |
| Fits Diameter | 7" |
| Trim Color | Chrome |
| Watts | 60 W / 55 W |
| Type | Headlight |
| Bulb Type | Halogen |
| Function/Filament | Dual |
| Volts | 12 V |
| Product Name | Bulb |
| Units | Each |
- 12 V headlight features an H4 55/60 W bulb
- Additional 5 W low-intensity running light is also mounted in the housing
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Chrome