| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Silver / Chrome |
| Compatibility | OEM Compatible |
| Inside Diameter | 0.45" |
| Units | Each |
| Material | Steel |
| Mounting Position | Front |
| Outside Diameter | 3/4" / 19 mm |
| Features | 1/2"-20 Thread / Width 0.43" |
| Product Name | Axle Nut |
| Finish | Chrome |
| Base Color | Silver |
| Riding Style | Street |
- High-quality OEM replacement components
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Silver