| Specification | Value |
|---|---|
| Outside Diameter | 1-1/4" / 31,8 mm (1-1/4") / 31.8 mm |
| Base Color | Silver |
| Inside Diameter | 3/4" / 19.1 mm / 19,1 mm (3/4") |
| Length | 30.2 mm / 1.1875" |
| Riding Style | Street |
| Color/Finish | Silver / Chrome |
| Product Name | Spacer |
| Type | Outer Axle |
| Finish | Chrome |
| Material | Steel |
| Units | Each |
- Polished, then chrome plated
- Made from cold-rolled steel
- Color:
- Silver