| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Steel |
| Color/Finish | Chrome / Silver |
| Inside Diameter | 19.1 mm / 3/4" / 19,1 mm (3/4") |
| Units | Each |
| Length | 1" / 25.4 mm |
| Outside Diameter | 31.8 mm / 31,8 mm (1-1/4") / 1-1/4" |
| Finish | Chrome |
| Type | Outer Axle |
| Product Name | Spacer |
| Base Color | Silver |
| Riding Style | Street |
- Polished, then chrome plated
- Made from cold-rolled steel
- Color:
- Silver