| Specification | Value |
|---|---|
| Inside Diameter | 3/4" / 19,1 mm (3/4") / 19.1 mm |
| Outside Diameter | 1-1/8" / 29 mm / 29 mm (1-1/8") |
| Base Color | Silver |
| Length | 3.6 mm / 0.141" |
| Color/Finish | Silver / Chrome |
| Type | Outer Axle |
| Finish | Chrome |
| Material | Steel |
| Product Name | Spacer |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
- Polished, then chrome plated
- Made from cold-rolled steel
- Color:
- Silver