| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Silver / Chrome |
| Inside Diameter | 3/4" / 19.1 mm / 19,1 mm (3/4") |
| Outside Diameter | 31.8 mm / 1-1/4" / 31,8 mm (1-1/4") |
| Material | Steel |
| Length | 0.8125" / 20.6 mm |
| Product Name | Spacer |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Base Color | Silver |
| Finish | Chrome |
| Type | Outer Axle |
- Polished, then chrome plated
- Made from cold-rolled steel
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Silver