| Specification | Value |
|---|---|
| Type | Driving |
| Number of Bulbs | 1 |
| Watts | 35 W |
| Lens Color | Clear |
| Filament/Function | Dual |
| Shape | Round |
| Units | Each |
| Volts | 12 V |
| Overall Diameter | 4-1/2" |
| Product Name | Bulb |
| Riding Style | Street |
| Bulb Type | Incandescent |
- 12 V, dual-element, 30/30 W bulb
- Fits most 4-1/2" spotlight housings
- MAP:
- Yes
- Color:
- Clear