| Specification | Value |
|---|---|
| Clamping Diameter | 1" |
| Pullback | 0" / 0 mm / 0 mm (0") |
| Diameter - Thread Size | 1/2-20 |
| Style | Straight / Bolt Top |
| Material | Aluminum |
| Product Name | Riser |
| Base Color | Silver |
| Riding Style | Street |
| Finish | Chrome |
| Color/Finish | Chrome |
| Type | Socket / Handlebar |
| Units | Pair |
| Rise | 4" |
- Chrome-plated risers are fully machined from forged aluminum
- 1" diameter clamping area accepts 1/2"-20 bolts
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Silver